Napište nám

Cedrové palubky PureCedar

Nový produkt

Cedrové palubky 18x140 mm na fasádu i do domu.

Ceny fasádních palubek jsou kalkulovány individuálně. Pro aktuální cenu nás kontaktujte ZDE a uveďte, prosím: požadovaný profil a množství, preferované délky, kvalitu (čistý bez suků nebo sukatý materiál) a tel. kontakt. 

Více informací

Přidat na seznam přání

Více informací

PRODEJ PALUBEK I ŘEZIVA 

- v rámci maximálního snížení cen nedržíme skladem veškerý sortiment a dostupné rozměry, ale pouze standardní formát palubek 18x140 mm. V našem partnerském výrobním závodě v Holandsku si potom necháváme vyrobit další obvyklé, ale i neobvyklé, formáty obkladových palubek, hoblovaných hranolů nebo řeziva. Dodací lhůty jsou obvykle 2-3 týdny - kvalita prvotřídní.

MONTÁŽ DŘEVĚNÝCH FASÁD 

- u naší firmy si můžete objednat materiál na vaší stavbu i včetně montáže - detaily poskytneme na požádání telefonicky nebo emailem.

Západní červený cedr neboli Western Red Cedar neboli Thuja Plicata:

Pod těmito názvy lze nalézt jednu z nejkvalitnějších dřevin na světě, kterou můžeme použít při výstavbě domů, altánů, pergol, saun - prostě všude tam, kde je  požadována co nejvyšší odolnost proti povětrnostním vlivům a tvarovým změnám při velmi nízké váze konstrukce a exkluzívním vzhledu dřeva s nádhernou kresbou bez suků či vytékající pryskyřice.

Palubky PureCedar jsou vyráběny z čistého nesukatého materiálu, který odpovídá kvalitativnímu zařazení do třídy No. 2 Clear and Better podle kanadských norem. Podle tohoto zatřídění se palubky smějí vyrábět pouze z prvotřídního řeziva bez výskytu suků či prasklin na pohledové straně. Norma povoluje pouze minimální výskyt malých pevně zarostlých součků v počtu 1-2 ks na m2 materiálu. Praxe ukazuje, že naprostá většina palubek Pure Cedar je dodávána v čisté kvalitě bez suků. Pokud jde o barvu cedrového dřeva, tak tam je přirozený výskyt barevných odstínů přecházejících od krémově světlehnědé přes medovou až po tmavší rudohnědé zabarvení. Velmi často se vyskytují různé barevné odstíny i na jedné palubce, což dodává finálním projektům naprosto unikátní a tolik ceněný vzhled, kdy žádná dřevěná fasáda nebude stejná, jako jiná v sousedství. 

Produkty ze západního červeného cedru vystavené povětrnostním vlivům není nutné chránit před hnilobou žádnými nátěry jako jiná dřeva, povrch časem získá stříbrošedou patinu a dál už nijak degradovat nebude. Pokud se však rozhodneme šednutí povrchu vyhnout, můžeme na povrch nanést ochrannou vrstvu oleje Rubio Monocoat Hybrid Wood Protector v některém z mnoha  barevných odstínů. Exteriérový olej Rubio Monocoat je vyroben na přírodní bázi bez obsahu vody či rozpouštědel, zachovává přírodní vzhled dřeva, neloupe se a snadno se po letech obnovuje bez nutnosti broušení povrchu.

Naše výrobky pocházejí z kontrolované těžby dřeva v Britské Kolumbii z atlantického pobřeží Kanady. Jenom zde mají stromy takové přírodní podmínky, aby mohly dorůstat v takovém množství, v jakém probíhá těžba, což znamená nevyčerpatelnou zásobu tohoto vynikajícího stavebního materiálu. Původ řeziva vždy můžeme doložit certifikátem FSC.

Různé profily k dodání na objednávku:

18 x 140 mm P/D Švédský profil
Rhombus 18 x 92 mm Švédský profil
Rhombus 18 x 140 mm Sponning

Příslušenství