Rychlé informace ohledně použití produktů Rubio Monocoat

Příprava povrchu je základ
Pro optimální výsledek olejování a dlouhodobou ochranu dřeva používejte brusivo o zrnitosti P80/P100 u podlah a P120/P150 u nábytku. Olej reaguje s vlákny dřeva a v případě velmi hladkých povrchů (brusivo P240 a více) může docházet k rychlejšímu opotřebení ochranné vrstvy.
Povrch musí být čistý a bez prachu! Po broušení doporučujeme použít vysavač a poté přípravek RMC CLEANER na odstranění jemného prachu z pórů dřeva.

Jedna vrstva oleje stačí
Na dřevo v interiéru i exteriéru stačí aplikovat olej pouze v jedné vrstvě. Do interiéru je určený olej RMC Oil Plus 2C a do exteriéru RMC Hybrid Wood Protector.

Posílení odolnosti proti vodě
V případě potřeby zvýšení odolnosti dřevěných ploch vůči působení vody například u jídelních stolů, kuchyňských pracovních desek, koupelnového nábytku či barových pultů doporučujeme druhý den po aplikaci oleje RMC Oil Plus 2C nanést jednu vrstvu údržbového oleje RMC Universal Maintenance Oil

Míchání barev
Potřebujete použít barvu jiného odstínu, než nabízíme v naší kolekci standardních barev? Není problém - všechny barvy v rámci jednotlivých produktových řad lze navzájem míchat! 

Způsob nanášení oleje RMC Oil Plus 2C
Aplikace je opravdu jednoduchá - naším hlavním úkolem je, abychom olej důkladně zapracovali do povrchu dřeva, a toho lze u ruční aplikace dosáhnout třeba použitím obyčejné autohouby nařezané na přiměřeně velké kusy nebo ručního padu. U větších ploch používejte  elektrické náčiní - podlahářská bruska (kačena) nebo excentrická bruska osazená béžovým padem funguje bez problémů. Roztírání štětcem nebo špachtlí je též možné, ale musí následovat důkladné rozetření oleje tak, abychom ve druhém kroku, kdy z povrchu stíráme přebytečný olej, zbytečně nestírali velké množství oleje.

Jednou z častých chyb při práci s olejem je, že pracovník má na pracovním stole načatou plechovku otevřenou celý den a postupně do ní namáčí houbičku nebo štětec. To není správně! Správný postup je odlít trochu oleje do jiné vhodné nádobky a originál dobře zavřít. Tak nám nespotřebovaný olej vydrží další měsíce bez ztráty kvality a netvoří se na povrchu škraloup.

Údržba olejovaných ploch

Příjemná vlastnost olejovaných povrchů je, že se snadno udržují. Údržbové prostředky používáme až po úplném vyzrání ochranného nátěru, což je v případě RMC Oil Plus 2C cca 5-7 dní po aplikaci. V případě nátěru olejem bez akcelerátoru může proces vyzrávání trvat až 3 týdny. Během této doby lze povrch normálně používat a udržovat čistotu suchou cestou: utěrka, smeták, vysavač...

Více informací ohledně údržby najdete v LETÁKU