Poslední příspěvky

Vila v zemi jezer a lesů

1191 Zobrazení

Všechno začíná dobrým nápadem

Tento jedinečný domov navrhl finský designér Vertti Kivi, vedoucí architektonické kanceláře dSign Vertti Kivi & Co. z Helsinek. Při navrhování tohoto domu směřoval k jedinému cíli: propojení interiéru domu s nádherným okolím. Posuďte, zda se mu to podařilo. 

Původní nápad, vytvořit čistou skleněnou kostku, byl posléze upraven tak, že bylo zkombinováno sklo a klasický severský stavební materiál - dřevo. Výsledkem je srubová stavba s prosklenými stěnami od podlahy až ke stropu. Tak byla zachována základní myšlenka provázanosti exteriéru s interiérem (a naopak). 

Srdcem vily je kuchyně. Otevřený prostor umožňuje pohled z kuchyně do jídelny a obývacího pokoje. A pokud to nestačí, můžete se také těšit z úchvatného výhledu na jezero. Stejně tak ložnice umístěné v rozích stavby mají vždy jednu celou stěnu prosklenou.

Perfektní kombinace tmavých a světlých odstínů

V celém domě se střídají tmavé a světlé barvy. Sněhobílá podlaha vytváří velký kontrast s tmavými stěnami. Na povrchovou úpravu obkladů vnitřních stěn byla použita kombinace RMC Precolor Easy, v odstínu Intense Black a jedné vrstvy oleje RMC Oil Plus 2C v barvě Black.  U stropu a podlahy byla na rozdíl od stěn zvolena světlejší barva.

U stropů byl jako podkladní nátěr zvolen RMC Precolor easy - Nordic White s finálním nátěrem olejem RMC  Oil Plus 2C - Super White.  Na extra široká masívní podlahová prkna pak byla použita kombinace RMC Precolor Easy - Mint White a olej RMC Oil Plus 2C - Cotton White

Na nápadně tmavou fasádu byl také použitý produkt Rubio Monocoat, konkrétně RMC Sealer 707.

A jako třešničku na dortu zde také najdeme dokonalou saunu, jsme přece ve Finsku! V sauně byla povrchová úprava provedena produkty RMC Monocoat Precolor Easy - Intense Black a olejem RMC Oil Plus 2C - Black. 

Díky krásným fotografiím z místa činu se i vy můžete na chvíli přenést do prostor tohoto jedinečného projektu.

Vila Kivi u jezera Posezení u krbu s výhledem na jezero
Jídelna s výhledem na jezero Koupelna ve vile u jezera

Detaily projektu:

Architekt a design:  Vertti Kivi / Honkatalot / Chips and Bricks

Fotografoval:  Honkatalot

Použité produkty:

Podlahy: RMC Precolor Easy - Mint WhiteRMC Oil Plus 2C - Cotton White

Stropy: RMC Precolor Easy - Nordic WhiteRMC Oil Plus 2C - Super White

Stěny: RMC Precolor Easy - Intense BlackRMC Oil Plus - Black

Zařazeno do: Rubio ve světě

Komentovat

Pokud chcete zanechat komentář, přihlaste se