Poslední příspěvky

Povrchová úprava desek MDF a Rubio Monocoat? Ano!

3571 Zobrazení

Většina odborníků má značku Rubio Monocoat spojenou s olejováním masívního dřeva, ale věděli jste, že můžete olejovat i jiné materiály?

V současnosti jsou velmi oblíbené i desky MDF, které se hodí na výrobu nábytku, dveří, schodišťových zábradlí, obložení stěn, apod. - možností je prostě spousta.

Co je MDF?

Desky MDF

MDF je zkratka Medium-Density Fibreboard“ (dřevovláknitá deska střední hustoty). Jedná se o panel vyrobený ze sušených dřevěných vláken, které jsou lisovány společně se syntetickou pryskyřicí do desek různých formátů a tlouštěk.
Je masivní dřevo příliš drahé pro váš záměr, nebo vám nevyhovuje struktura dřeva se suky či prasklinami? MDF může být v mnoha případech ekonomickou alternativou. Tento materiál se velmi snadno obrábí, řeže a brousí a díky své velmi jemné vláknité struktuře se neštěpí.
Stejně jako u jiných materiálů existuje několik nevýhod spojených s MDF. Pokud deska praskne, je obtížnější ji opravit, než masivní dřevo. Přímé vystavení působení vody je také nevhodné, protože voda může způsobit nabobtnání dřevěných vláken v MDF.

Olejování MDF olejem Rubio Monocoat

Nejen na masívní dřevo je určený olej Rubio Monocoat Oil Plus 2C. Stejným olejem můžete ošetřit i panely MDF – pouze přeskočíte 1. krok, kterým je očištění dřeva před aplikací čističem RMC Cleaner

Chtěli byste použít nějaké veselé barvy třeba na výrobu nábytku do dětského pokoje? Vybírat můžete z produktové řady RMC Hybrid Wood Protector - POP COLOURS. Tento produkt je primárně určený na použití do exteriéru, ale stejně tak je možné jej použít v interiéru. Na dětský nábytek můžete aplikovat bez rizika, olej má zdravotní certifikát Eurofins Gold a splňuje evropské normy dle EN 71-3.

Použili jste olej Rubio Monocoat a nyní chcete vědět, jak MDF čistit a udržovat? Podívejte se na tyto tipy:

Čištění:

Je deska MDF špinavá a chcete ji vyčistit? Na olejované povrchy můžete použít univerzální mýdlo Rubio Monocoat Universal Soap , které je právě na to určené. Mýdlo důkladně odstraňuje všechny nečistoty a mastnotu a udržuje přirozený matný vzhled povrchu. Mýdlo nepoužívejte dříve, než 5-7 dní po aplikaci oleje, ten musí nejprve řádně vyzrát.
Použité nástroje po aplikaci oleje lze očistit čisticím prostředkem RMC Cleaner (s výjimkou jednorázových předmětů, jako jsou houby, hadříký a pady). Rubio Monocoat Cleaner nelze použít na samotný materiál MDF!

Údržba - renovace

Začíná povrch vašeho MDF ztrácet hedvábný vzhled? K osvěžení můžete použít RMC Refresh Eco. Rubio Monocoat Refresh Eco je sprej připravený k použití pro osvěžení všech dřevěných povrchů chráněných olejem. Tento přípravek se také doporučuje pro odstraňování drobných škrábanců.

Jak opravíte povrch ve frekventovaných provozech, kde je třeba obnovit i barevný odstín?

Jednoduše - použijete původní produkt ve stejné barvě.


Ještě jsme vás nepřesvědčili? Vyzkoušejte a uvidíte!

MDF realizace

Zařazeno do: Tipy a triky

Komentovat

Pokud chcete zanechat komentář, přihlaste se