Poslední příspěvky

Jak obarvit dřevo a získat zajímavou povrchovou úpravu?

2583 Zobrazení

I nová podlaha může mít vzhled starého dřeva. To je trend dnešních dnů a my to umíme zařídit bez čekání.

Rubio Monocoat přináší možnost nahradit neekologické čpavkování či louhování dřeva speciálním nereaktivním přípravkem PRE-AGING, který je hygienicky nezávadný a dá se použít na téměř všechny druhy dřeva. Na rozdíl od reaktivních přípravků není výsledný barevný efekt závislý na obsahu tříslovin. Přípravek není určený na dřevo v exteriéru.

Barevné spektrum této povrchové úpravy je opravdu široké a pohybuje se od světlejšího po tmavý kouřový vzhled a dále pak v různých odstínech typických pro letité dřevěné povrchy. V základní řadě nabízí PRE-AGING 10 barev, a ty se dají navzájem míchat, takže výsledek už opravdu bude záležet jen na vaší představivosti a trpělivosti při výběru té vaší kombinace. Jenom připomínám, že PRE-AGING není finální povrchovou úpravou, ale pouze jím do hloubky probarvíme povrch dřeva. Po zaschnutí pak dokončujeme povrchovou úpravu jednou vrstvou oleje RMC Oil Plus 2C ve vybraném odstínu. Jak víme - těch je v základu 40 + 13 odstínů řady Trend Colours, takže dostupných variant je tolik, že je nikdy všechny nevyzkoušíme. 

Aplikace je jednoduchá, protože Pre-aging nezanechává přesahy v podobě "kocourů" a snadno se roztírá válečkem, štětkou nebo speciálně k tomu určenou utěrkou z mikrovlákna obsahující vlákna z polyetylénu. Po zaschnutí mohou vstát některá vlákna dřeva, ty zlikvidujeme lehkým přebroušením, nebo přepadováním béžovým padem a následným vysátím vysavačem.

Jak a kde tedy můžeme Pre-Aging použít? Tam, kde budeme chtít dosáhnout sytého a atraktivního vzhledu při zachování přirozené kresby dřeva. Může jít o podlahu, obklad stěn, nábytek, jídelní stůl, apod.  Povrch dřeva může být hladce broušený, ale také různě strukturovaný či kartáčovaný se záměrnými nerovnostmi. Použití je možné i u rekonstrukcí masívních podlah v bytech či domech - po celoplošném přebroušení povrchu a odstranění předchozí vrstvy laku či oleje, můžeme jeden den nanést podkladní nátěr Pre-aging a druhý den dokončit práci jednou vrstvou oleje. 

Výsledkem bude jedinečný vzhled podlahy, která bude sama o sobě vynikat v interiéru jako originální kus nábytku.

Komentovat

Pokud chcete zanechat komentář, přihlaste se