Poslední příspěvky

Novinka - Rubio INVISIBLE PROTECTOR je tady!

1867 Zobrazení

Všichni jsme se již setkali s tím, že po natření dřeva bezbarvým olejem nebo lakem, se barva dřeva změní - např. dubové dřevo ztmavne a získá nažloutlý odstín. Pokud jsme chtěli dosáhnout přirozeného odstínu, bylo třeba použít olej s obsahem světlých pigmentů, které by nažloutlý nádech potlačily. Z našich olejů tak funguje třeba olej RMC Oil Plus 2C v odstínu Natural nebo Smoke, avšak má to jednu podmínku: dubové dřevo musí být hladce broušené, protože jinak světlé pigmenty zvýrazní kresbu dřeva a tím přijdeme o přirozený vzhled. A to nemluvím o dnes tolik populárních drásaných površích a tmavých dřevinách typu americký ořech. Tam bychom s pigmentovanými oleji neuspěli vůbec. 

Naši technici na tomto úkolu usilovně pracovali hodně dlouho, tlačeni požadavky architektů a designérů na "neviditelnou" povrchovou ochranu, a dobrá věc se podařila! Na letošní výstavě Domotex 2020 v Hannoveru byl představen nový produkt jménem Rubio Invisible Protector a byl to úspěch! 

A protože hlavním mottem výrobce produktů Rubio Monocoat vždy bylo:  životní prostředí na prvním místě,  i v tomto případě se jedná o ekologický produkt vyrobený na bázi rostlinných pryskyřic a vody, vyhovující přísným zdravotním normám pro použití v interiérech i ve styku s potravinami či hračkami.

Jsme rádi, že můžeme produkt Rubio Invisible Protector představit českým a slovenským profesionálům v oblasti dřevovýroby či podlahářství a věříme, že i kutilové rádi využijí unikátní vlastnosti této povrchové úpravy.   

Zařazeno do: Tipy a triky

Komentovat

Pokud chcete zanechat komentář, přihlaste se