Poslední příspěvky

Jak namíchat správné množství oleje?

1727 Zobrazení

Protože se nás často ptáte na to, jakým způsobem nejlépe míchat olej Rubio Monocoat s akcelerátorem, přinášíme několik praktických rad a tipů, jak si usnadnit život.

Pro ty, co s naší povrchovou úpravou teprve začínají, uvádím, že v případě olejů do interiéru se jedná o dvousložkový systém pod názvem Rubio Monocoat Oil Plus 2C  (2C = 2 Components).  Olej, jako komponent A a akcelerátor, jako komponent B se jednoduše smíchá v poměru 3:1 (3 díly oleje A + 1 díl akcelerátoru B) a můžeme pracovat.
Pokud máte v plánu zpracovat celé balení, během několika málo hodin, tak je to snadné - smícháte prostě obsah plechovky s olejem (A) s obsahem plechovky komponentu B a můžete se směsí pracovat po dobu cca 4-6 hodin. To je dost dlouho na to, abyste udělali velký kus práce a dali si pauzu na dobrou kávu.

V případě potřeby menšího množství, můžete bez měření a vážení do připravené nádobky odlít zhruba polovinu plechovky oleje a stejně tak polovinu menší plechovky s akcelerátorem. Nic se neděje, když poměr úplně přesně netrefíte. Na výsledném barevném odstínu nebude znát žádný rozdíl, ani kvalita nátěru nijak neutrpí.

Pak jsou tu případy, kdy je nutné namíchat třeba množství jen na několik málo metrů čtverečních. Praktici se s tím nebudou párat - přidají akcelerátor prostě v přiměřeném množství od oka a ono to bude fungovat.
Těm, kteří mají rádi precizní práci, doporučujeme si pořídit speciální míchací kelímek pro lakýrníky, na kterém jsou už ryskami vyznačené různé poměry pro dvě různé složky. V našem případě použijete již zmíněný poměr 3:1 a k rysce A nalijete olej (komponent A) a k příslušné rysce B dolijete akcelerátor (komponent B) - zamícháte a můžete pracovat.

Tyto kelímky jsme již také zařadili do prodeje, a to ve velikostech 300 ml, 550 ml, 1100 ml a 1900 ml - jedná se o šikovné pomocníky nejen pro odměření správného množství akcelerátoru, ale i k použití samotné nádobky na odlití potřebného množství oleje. 

A na závěr odpověď na častý dotaz - je možné pracovat s olejem bez akcelerátoru?
Ano, je to možné v případech, kdy se nejedná o velmi namáhanou plochu a kde nevadí, že povrchová úprava bude dlouho vyzrávat (2-3 týdny). Například u nátěrů obkladů stěn, knihoven, či jiných svislých konstrukcí.

A naopak, tam, kde vyžadujeme rychlé vyzrání povrchu (80% během 48 hodin) a požadujeme zvýšenou odolnost vůči opotřebení a vodě, např. u podlah, schodů, koupelnového nábytku, jídelních stolů, kuchyňských desek, apod. - tam vždy používáme dvousložkový systém RMC Oil Plus 2C A+B

Zařazeno do: Tipy a triky

Komentovat

Pokud chcete zanechat komentář, přihlaste se